DOCTORAL PROGRAM ADMISSION FOR EUROPEAN UNION (EU) CITIZENS

DOCTORAL PROGRAM ADMISSION FOR NON-EU CITIZENS

Registration8-13 September 2020

Interview for Ph.D. admissionThursday, 17 September 2020, 8:30 am, Online.

Ph.D. research proposal will be sent by e-mail to otilia.zarnescu@bio.unibuc.ro until september 13, 2020.

After registration, each PhD candidate will receive an email to register in Google Classroom - Admitere doctorat 2020.

CALENDAR ADMITERE

Anonimizare rezultate admitere la doctorat septembrie 2020

Rezultate admitere doctorat Biologie - septembrie 2020

CONFIRMAREA LOCULUI OCUPAT

1. Ocuparea unui loc la programul universitar de doctorat la buget se face la secretariat cu actele de studii în original, în perioada: 23 -26 septembrie 2020.
  2. Confirmarea locului ocupat la taxă, se face cu achitarea primei tranșe din taxa (3100 lei) în perioada: 23 -26 septembrie 2020 și prezentarea chitanței la secretariat în intervalul:

Luni –Vineri –orele 900–1400

Sâmbătă –orele 900–1200

Taxa se poate achita in contul Facultații de Biologie: RO97 RNCB0076010452620 308

• Înscrieri8 - 13 septembrie 2020
  • Concurs de admitere: 17 septembrie 2020, ora 8:30. Interviul va fi organizat ONLINE pe Google Meet. Candidații vor primi cu o zi înainte link-ul de conectare pe Google Meet. Informații suplimentare vor fi trimise candidaților pe mail după perioada de înscriere.

Candidații care au adrese de mail instituționale (de tipul: nume.prenume@s.bio.unibuc.ro) vor trimite toate documentele de pe aceste adrese.

După înscrierea la secretariat și trimiterea documentelor solicitate către directorul școlii doctorale, candidații vor primi un mail de a se înscrie în Google Classroom - Admitere doctorat 2020. Pot participa la interviu doar candidații înscriși în Google Classroom - Admitere doctorat 2020.

Prezentarea PowerPoint se trimite până mâine, marți, 15.09.2020, ora 24.

• Data limită de afișare a rezultatelor: 23 septembrie 2020
  • Taxă de înscriere: online: 225 Lei; înscriere la facultate 300 Lei

În funcție de modalitatea abordată pentru efectuarea plății taxei de înscriere, dovada plății poate fi:

a. Chitanță eliberată de bancă – în cazul în care plata se face prin transfer bancar, scanată în format pdf

b. Un ID format din 7 cifre, dacă optați pentru plată on-line, pe site-ul:

sau

Acest ID se introduce în platformă la Numărul Tranzacție.

c. Chitanță eliberată la înscriere în cazul în care optați să vă înscrieți prin depunerea dosarului la sediul facultății

În cazul în care candidatul nu depune un dosar valid sau nu este admis, taxa de înscriere nu se restituie.

METODOLOGIE ADMITERE STUDII UNIVERSITARE DE DOCTORAT

CRITERII DE EVALUARE A CANDIDAȚILOR

CONDUCĂTORI DE DOCTORAT ÎN DOMENIUL BIOLOGIE si DOMENII DE EXPERTIZĂ / Ph.D. SUPERVISORS AND RESEARCH EXPERTISE

NUMĂR DE LOCURI