Departamentul de Ecologie Sistemică și Sustenabilitate

Cadre didactice titulare

Profesor Dr. Carmen Postolache (decan) carmen_postolache83@yahoo.com
Profesor Dr. Geta Rîșnoveanu (director școala doctorală de ecologie) geta.risnoveanu@g.unibuc.ro
Conferențiar Dr. Corina Bradu corina.bradu@g.unibuc.ro
Conferențiar Dr. Virgil Iordache virgil.iordache@g.unibuc.ro
Lector Dr. Mihaela Oprina Pavelescu mihaela.oprina@g.unibuc.ro
Lector Dr. Cristina Maria Popescu cristina.popescu@g.unibuc.ro
Lector Dr. Constantin Cazacu (director de departament) constantin.cazacu@g.unibuc.ro
Asistent Dr. Alina-Elena Olaru alina.olaru@g.unibuc.ro
Asistent Dr. Florina Botez florina.botez@bio.unibuc.ro

 

Cadre didactice asociate

Profesor Emerit Dr. Angheluță Vădineanu anvadi@bio.unibuc.ro
Conferențiar Dr. Octavian Ciolpan tavi_ciolpan@yahoo.com
Profesor Dr. Costel Negrei costelnegrei@yahoo.com
Profesor Dr. Radu Buralcu radu.burlacu@fifim.ro

Cercetatori

CS III Dr. Mihai Adamescu

adacri@gmail.com

CS III Dr. Nicoleta Geamana

nicoletageamana@gmail.com

CS III Dr. Elena Preda

elena.preda@g.unibuc.ro

Asistent cercetare Dr. Giucă Relu

relu_constantin.giuca@g.unibuc.ro

Asistent cercetare Dr. Magdalena Bucur

magda.bucur@yahoo.com

dess@g.unibuc.ro

EU e-Privacy Directive