Noutati2

• Scoala Doctorala in Biologie >>>>>> Scoala Doctorala in Ecologie

Cercetare in Biologie; Cercetare in Ecologie
988
Selecţia dosarelor și interviul vor avea loc în decanat în data de 4.04.2018, ora 14 Dosarele se vor depune la secretariat până la data de 30.03.2018 FACULTATEA DE BIOLOGIE - destinatii mobilitati de studiu valabile 2018 - 2019
1048
In zilele de 18 si 19 mai 2018 se va organiza Sesiunea Stiitifica Studenteasca a Facultatii de Biologie, editia 2018 . Studentii din ciclurile de licenta, master si doctorat interesati sunt invitati sa trimita rezumatele pana la data de 30 aprilie 2018.
133
... vor avea loc in Facultatea de Biologie, sediul din Grădina Botanică (Intrarea Portocalelor nr.1-3) in perioada 9 – 13 iulie 2018, ora 9. Cursurile nu sunt obligatorii , iar candidatii care opteaza pentru efectuarea lor vor achita, la Casieria de la subsolul Facultatii de Drept, o taxa de 100 lei. Programarea probelor pentru examenul de obtinere a gradului didactic II, sesiunea august 2018: 28 august 2018, ora 9– Test din metodica predării specialității 30 august 2018, ora 9 - Proba orală la pedagogie Examenele vor avea loc în Splaiul Independentei nr.91-95, sector 5, Bucuresti

Rezumatele vor fi trimise la Prof Dr. Marieta Costache (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) si Drd. Mirela Serban (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.).

Rezumatele vor fi publicate intr-un volum de rezumate la Editura Universitatii din Bucuresti. Fiecare participant la sesiune va primi un exemplat al acestui volum. Matrita rezumatului se poate accesa la acest link....

Lucrarile se vor organiza pe trei sectiuni si se vor fi prezentate in fata unui juriu format din cadre didactice. Cele mai bune lucrari din fiecare sectiune vor fi premiate.

Va multumim anticipat pentru participare.